Czapka zimowa chłopięca – poradnik dla kupujących

0
256
czapka zimowa chłopięca

Czapki to niezbędne wyposażenie każdej szafy, które potrzebne jest podczas każdej pory roku – najczęściej jednak sięgamy po nie zimą. Dlaczego noszenie czapki zimą jest takie ważne i jak wybrać dobrą czapkę dla chłopca – wszystkiego dowiesz się, czytając ten artykuł.

Czapka zimą – dlaczego jest aż tak istotna?

Prawdopodobnie każdy rodzic spotkał się z oporem dziecka przed ubraniem czapki. Powodów do narzekania jest dużo – nakrycie głowy może przeszkadzać w zabawie na śniegu, powodować swędzenie lub po prostu być brzydkie. Mimo to, nie można pozwolić na to, aby pociecha wyszła na mróz bez ochrony w postaci odpowiednio grubej czapki. Dzięki ciepłemu nakryciu głowy, zmniejsza się prawdopodobieństwo złapania przeziębienia lub nabawienia się zapalenia ucha oraz zatok. Głowa stanowi bardzo dużą część naszego ciała i, nie chroniona, może mocno wyziębić organizm. Dlatego też jej noszenie jest bardzo istotne zwłaszcza dla dzieci, które są przecież posiadają gorzej wykształconą odporność.

Na co zwrócić uwagę kupując czapkę zimową?

Decydując się na zakup nowej czapki zimowej, należy zwrócić szczególną uwagę na materiał, z którego została wykonana. Czapki zimowe powinny być wykonane z wielowarstwowej tkaniny, aby maksymalnie możliwie grzały głowę dziecka. Najlepszym materiałami na czapkę zimową jest bawełna, wełna oraz kaszmir. Są to tworzywa, które są bardzo przyjemne w dotyku, przez co nie będą uwierały i powodowały uciążliwego swędzenia. Oprócz tego, są one przewiewne, dzięki czemu skóra głowy jest w stanie oddychać. Noszenie czapki wykonanej z wymienionych wcześniej materiałów jest bardzo komfortowe. Należy jednak zwrócić uwagę na to, aby zimowe nakrycie głowy nie było za ciasne. Źle dobrana czapka będzie przeszkadzać w swobodnym przepływie krwi na głowie oraz niszczyć włosy. Czapka zimowa chłopięca powinna również chronić nie tylko skórę głowy, ale także uszy.

Jak powinna wyglądać czapka zimowa dla chłopca?

Bardzo ważne przy wyborze chłopięcej czapki zimowej jest to, aby była ona po prostu ładna i podobała się maluchowi. Czapka wykonana z bawełny lub wełny nie będzie drażnić jego skóry i przeszkadzać w zabawie, a jeżeli znajduje się na niej jeszcze podobizna ulubionej postaci z bajki lub gry, chłopak będzie zakładać ją wręcz z radością. Przed zakupem zimowego nakrycia głowy, warto skonsultować się z pociechą, a najlepiej umożliwić jej samodzielny wybór koloru i wzoru na czapce. Być może pozwoli to zapobiec kłótniom przed wyjściem zimą na zewnątrz co do konieczności założenia czapki.