Lokalizator GPS w zegarku a bezpieczeństwo dziecka

1
4953
zegarek z gps

Opieka nad dziećmi staje się coraz trudniejsza. Wzrasta tempo życia, a wraz z postępem technologicznym pojawiają się coraz to nowe zagrożenia. Cywilizacyjny rozwój, poza wyzwaniami, podsuwa nam jednak narzędzia, które ułatwiają poszczególne dziedziny życia. Jednym z nich jest lokalizator GPS dla dziecka w zegarku, który pomaga rodzicom dbać o bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny.

Czym jest zegarek GPS

Zegarek wyposażony w funkcję lokalizatora GPS z wyglądu nie różni się niczym od urządzeń, które na swym ręku nosi niemal każde dziecko. Jego sekret polega na tym, że dzięki standardowej karcie SIM, którą do niego wkładamy, gadżet pozwala określić aktualne położenie naszej pociechy. Działa on więc na podobnych zasadach co telefon komórkowy, z tą różnicą, że jest od niego mniejszy i dużo trudniej jest go zgubić. Z możliwości takich zegarków korzyści mogą czerpać zarówno ich młodzi użytkownicy, jak i rodzice tych ostatnich.

Korzyści dla dziecka

Większość współczesnych dzieci to gadżeciarze. Trudno się im zresztą dziwić, idą wszak z duchem czasu. Posiadanie nowoczesnego zegarka zaspokoi zatem chęć zaimponowania kolegom. Dużo ważniejsze od prestiżu jest jednak poczucie bezpieczeństwa. Dziecko w momencie otrzymania urządzenia nabierze pewności, że na swoich rodziców może liczyć w każdej sytuacji. Gdy tylko uzna, że grozi mu niebezpieczeństwo, skontaktuje się z opiekunem przy pomocy jednego przycisku.

Korzyści dla rodzica

Komfort związany z faktem, że możemy natychmiastowo wybawić naszą latorośl z opresji, to niesamowita ulga dla każdego rodzica. Choć chcielibyśmy zawsze być w pobliżu, gdy maluchy tego potrzebują, wiemy, że nie zawsze jest to możliwe. Jeśli jednak sprezentujemy dziecku zegarek z lokalizatorem GPS, otrzymamy taką szansę. Większość tego typu urządzeń umożliwia ponadto odsłuch otoczenia naszej pociechy, co pozwoli nam przeciwdziałać zagrożeniom jeszcze zanim dziecko zorientuje się, że sytuacja wymaga interwencji. Tym samym oszczędzimy stresu zarówno sobie, jak i naszym podopiecznym.

1 KOMENTARZ

  1. Ciekawie czyta się o takim zegarku. Jesteśmy ciekawi jak sprawdza się taki zegarek w rzeczywistości. Czy taki lokalizator dobrze wskazuje położenie? Jaki model możecie polecić? No ale zastanawiam się też czy nie lepiej dziecku kupić jednak czegoś bardziej kreatywnego jak np. instrument na którym można uczyć się grać. Co prawda na pewno na początku trzeba kupić też struny do gitary akustycznej czy innej bo przy nauce często pękają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here