Prezent na Boże Narodzenie – nasze inspiracje

2
2582
prezent

W okresie przedświątecznym wybór odpowiednich prezentów dla dzieci może przyprawić o zawrót głowy, a wybieranie zabawek przy stoiskach w sklepach to często wielogodzinny dylemat – co wybrać aby się podobało?

Najwygodniejszą opcją jest niezmiennie to, by odwiedzić internetowy sklep z zabawkami i w wolnej chwili dokonanie najlepszego wyboru.

Jak wybierać prezent dla dziecka?

Wybór prezentu zawsze uzależniony powinien być od wieku dziecka:

– dla najmłodszych dzieci najlepszym wyborem będą pluszaki-przytulanki lub kocyki-przytulanki, gadające zwierzątka, zwierzątka do nauki raczkowania, gryzaki, grzechotki czy kolorowe bączki.

– maluszki które już zaczynają się bawić, na pewno zainteresują się prostymi drewnianymi puzzlami, kostkami edukacyjnymi czy kolorowym labiryntem – zabawkami które rozwijają kreatywność oraz manualne zdolności, motoryczność dziecka. Na uwagę zasługują interaktywne zabawki wydające dźwięki, świecące rożnymi kolorami i pobudzające dzieci do logicznego myślenia i działania np. stoliki edukacyjne, jeżdżące zwierzątka wydające dźwięki z dodatkowymi atrakcjami jak latające kulki które stymulują dzieci do zabawy, z różnymi przyciskami itp.

– dla starszych dzieci ciekawa propozycją są zabawki – magnetyczne układanki, którymi dzieci nie znudzą się szybko. Zabawki wyprodukowane są estetycznie i są dobrą opcją dla kreatywnej zabawy dzieci powyżej 3 lat. Do wyboru są różne zestawy w zależności od upodobań dziecka.

– nieśmiertelne klocki to zawsze dobra zabawa dla dzieci w każdym wieku. Duży wybór cenowy pozwala dostosować zabawkę do swoich możliwości, a szeroki asortyment dopasuje zestaw do wieku dziecka i jego upodobań.

– zabawki rozwijające zainteresowania. Są to zazwyczaj zabawki rozwijające zdolności muzyczne i plastyczne dziecka. Szeroka gama instrumentów muzycznych takich jak harmonijka ustna, cymbałki, bębenki, muzyczne stoliki czy mikrofony muzyczne to doskonały sposób na kreatywną zabawę i doskonałe spędzenie czasu. Kreatywność plastyczną pobudzą z kolei prezenty w postaci zestawu do nawlekania kolorowych koralików, które pobudzą kreatywność ruchową, a dzieci nauczą się robić ozdoby, biżuterię. W ofercie są również atrakcyjne propozycje zestawów do robienia biżuterii.

Wybór zabawek jest bardzo szeroki, najlepiej nie zostawiać wyboru na ostatnią chwilę tylko przemyśleć decyzję. Jeśli prezent nie dotyczy naszego dziecka, warto zasięgnąć porady rodziców dziecka, jaki wybór zabawki byłby dla dziecka najlepszy.

2 KOMENTARZE

  1. Bardzo ciekawe pomysły. Jednym z ciekawszych może być zakup jako prezent drabinki gimnastycznej dla dzieci i młodzieży. To świetne rozwiązanie dla aktywności. A dodatkowo z takiego prezentu mogą korzystać również dorośli.

  2. Prezenty i pomysły na nie są potrzebne nie tylko na Boże Narodzenie. Jeśli chodzi o prezenty dla dzieci to okazje na obdarowanie jest sporo. Urodziny, Dzień Dziecka — okazji sporo. Ale najlepiej jest porozmawianie z dzieckiem i zasięgnięcie informacji, o czym dziecko marzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here