Przewiewna chustka z daszkiem – doskonała ochrona na gorące dni

0
536
chustka z daszkiem

W gorące letnie dni ochrona głowy przed skwarem wydaje się koniecznością, szczególnie jeżeli chodzi o dzieci. Warto zainwestować w modną czapkę lub kapelusz. Dobrym wyborem dla dziecka będzie przewiewna chustka dla dziewczynki lub dla chłopca, posiadająca daszek chroniący twarz.

Historia czapek – pierwsza czapka z daszkiem

Czapki z daszkiem jako nakrycie głowy mają swoją długą historię. Do końca XVIII wieku mężczyźni przeważnie nosili cylindry. Z czasem zastąpiono je wygodnymi kaszkietami. Czapki z daszkiem, początkowo noszone przez dzieci, stały się wygodnymi i uniwersalnymi nakryciami głowy używanymi podczas podróży lub aktywności sportowych. Pierwsza bejsbolówka, zaprojektowana na potrzeby graczy baseballu, wywodząca nazwę od tej gry, powstała w 1860 roku. Jako pierwsi czapki z daszkiem nosili zawodnicy The Brooklyn Excelsiors. Bejsbolówki na początku miały niewielkie tekturowe daszki chroniące przed rażącym słońcem. Nie posiadały również regulowanego zapięcia z tyłu czapki. Z czasem czapki z daszkiem ulepszano, produkowano je w różnych kolorach, zaczęły pojawiać się na nich logotypy, nazwy zespołów sportowych i nazwy państw. Na przełomie 40. i 50. lat XX wieku zaczęli nosić je wszyscy. Obecnie bejsbolówki są modnym akcentem sportowego i każualowego stroju.

Trendowe nakrycia głowy na lato 2022

W ostatnim czasie czapka z daszkiem to uniwersalna wersja nakrycia głowy. Jest popularna wśród osób uprawiających sport, kierowców, podróżujących, obcujących z naturą lub najzwyczajniej chowających się przed promieniami słonecznymi. Daszek chroniący twarz jest idealny na lato. Nadaje się dla dorosłego i dla dziecka. W trendach wciąż są klasyczne czapki o zaokrąglonym daszku z regulacją zapięcia jak i bardzo modne w ostatnich latach fullcapy, których daszek jest prosty i nie posiadają one regulowanego zapięcia. Bardzo przewiewna wersja bejsbolówek posiada tył czapki wykonany z lekkiej i elastycznej siateczki.

W sezonie letnim bardzo modne oprócz czapek z daszkiem będą również kapelusze typu bucket hat dla dziewczynek i kobiet. Często będzie można spotkać: opaski, zwykłe kapelusze, kapelusze typu bucket hat, czapki z daszkiem i kaszkiety wykonane ze słomy. W trendach będą wszelkiego rodzaju apaszki, bandamki oraz chustkiW modzie dziecięcej nadal będzie królować uniwersalna czapka z daszkiem, ale będzie ona występować także w designerskiej postaci jako przewiewna chustka z daszkiem w wersji dla dziewczynki i dla chłopca.

Uniwersalna czapka lub chustka z daszkiem – jaką wybrać?

Zastanawiając się nad nakryciem głowy na lato, warto wybrać takie, które posiada daszek chroniący twarz. Dobra będzie uniwersalna, przewiewna czapka o ładnym wyglądzie. Kobiety dobrze będą wyglądać w klasycznych kapeluszach słomkowych, białych lub w kolorach kojarzących się z naturą. Najbardziej popularne kapelusze typu bucket hat warto wybierać w jasnych kolorach, podobnie z bejsbolówkami. Jeżeli chcemy dodać pazura swojej stylizacji można wybrać słomiany kaszkiet. Mężczyźni mogą przebierać w różnego typu bejsbolówkach jasnych i ciemnych w zależności od stylizacji bardziej sportowej czy miejskiej. Dla dziecka zawsze dobra będzie czapka z daszkiem chroniącym twarz. Jeżeli chcemy, aby dziecko wyglądało ładnie i modnie warto mu kupić coś trendowego. Doskonała będzie przewiewna chustka z daszkiem zarówno dla dziewczynki jak i dla chłopca. Bardzo ładne tego typu chustki, a także bandamki są dostępne na sklep.kochamczapki.pl.